מתנות לסבא וסבתא | תעוד משפחתי בוידאו

המלצות ודוגמאות

"צפינו כל המשפחה בהתרגשות רבה בקלטת. אמא מגוללת את הסיפור בצורה קולחת ברורה לפרטי פרטים  כפי שלא הכרנו. זו עדות נפלאה וזיכרון לדורות. מתנה שאין גבולות לערכה. תודה מכל המשפחה ❤️"

 

משפחת רחמיל 2022

"שלום יואב, אני הכלה של עליזה בלומנצוייג, צפיתי, ואני לא מפסיקה להתרגש, הרבה, הרבה תודה לך בשמי ובשם כל משפחת בלומנצוייג - 2022

 

"בתחילת 2012 יואב העביר סדנת "סיפורי חיים" לותיקי קיבוץ כפר סאלד. 
התקיימו כ 15 מפגשים בהם השתתפו 13 חברים, שהיו מאוד הססניים לגבי פתיחותם במסגרת רחבה כזו. אבל הלב נפתח כבר במפגש הראשון. תכנית המפגשים היתה הגיונית ורצופה. הדרך הנינוחה שבה הינחה יואב את המפגשים, החיוך הקבוע ונועם הליכותיו והזדהותו עם הסיפורים ששמע הסירו את כל המחסומים. החברים פשוט רצו שהסבב ימשך עוד ועוד.
בדרכו הוא, יואב גרם לאנשים לרצות לספר את סיפורם ולהוסיף עוד. אני ממליץ על הסדנה בכל לב"...

דוד כרמי, יליד הארץ, קיבוץ כפר סאלד, 2012
 

 

 


"ראיינת אותי יפה, הורדת לי את כל המשקל מהלב. נהניתי מהקבוצה, התקרבנו כולנו"...


יונה שמעוני, ילידת תימן, מעגל ספורי חיים מרכז היום נחם, מ.א. מטה יהודה 2015
 

"למדתי שכולנו באותה סירה, כולנו עברנו זמנים קשים וכולנו התגברנו. ראיתי שמכל אחת אפשר ללמוד. התרגשתי להקשיב לחיה (ניצולת שואה)"...       

                                   

שושנה אליאס, ילידת קוצ'ין, מעגל ספורי חיים מרכז היום נחם, מ.א. מטה יהודה 2015

 

 

 


"הייתה זו יצירה של חברותא אמיתית בין ידידים ומכרים, הפכנו לקהילה חיה ומשמעותית. הרגשתי שדרך בניית הסיפור שלי ושיתופו בקבוצה נפרץ בי סכר... חשתי שהתקבלתי אל החברה שלי"


יעלי אברהם, קיבוץ צרעה 2014
 
 

"הסדנה מעוררת מחשבה לגבי עצמך ולגבי רבדים שונים על פעילותך לאורך השנים. זהו מקום בו כל אחד יכול לקבל את הכלים לבניית סיפור החיים ולהתאימם לסיפורו האישי"


חיים אדלר, קיבוץ צרעה 2014

 

"זוהי הזדמנות להכיר היכרות משמעותית אנשים החיים עמי בקהילה ואשר מסתבר בדיעבד שככל שהיכרתים - לא היכרתים"...


מעוז חביב, קיבוץ צרעה 2016

"בעקבות פגישה עם יואב ארנוני, העוסק בסיפורי חיים  הועלה רעיון לעשות סרט עם ותיקי הישוב בנושא "בית ניר שלי" לחג השישים. יואב העביר סדנא של מספר פגישות שבהן התמקדנו בסיפורים אישיים של כל אחד ואחד ובמפגש שלהם עם הקיבוץ. סיפורי נוסטלגיה גורמים לכולנו להתמוגג ולהיסחף ויואב טווה מארג אנושי ברגישות נפלאה וביד מכוונת ולאט לאט כל אחד התמקד בסיפור אחד ובחר באתר שבו רצה לצלם אותו. הסרט היה מלווה בתמונות מרהיבות של המקום מאז והיום.

עברנו חוויה נפלאה ולמרות שאתה מכיר את האנשים עשרות שנים אתה שומע ומגלה קטעי חיים שלא הכרת. בסוף התהליך הוקרן הסרט באירוע חגיגי לכל הקהילה - משפחות ילדים ונכדים.

אני ממליצה בחום על התהליך שבסופו קיבלנו מוצר מקסים שדרכו הקהילה וותיקי הקיבוץ היו שותפים למסע עצוב, מצחיק ומרגש דרך סיפורי הזיכרונות של פעם".

רוחל'ה שדה, בית ניר 2017
 

 


"המשמעות הגדולה עבורי היתה להחיות את הורי ואת חיי! חויה אמיתית!! ממליצה מאוד"


אתי עמית, קיבוץ צרעה
 


"החלטתי לתעד את חיי בקולי ובצלמי... החויה של החזרה לאחור בזמן שחררה משהו, חיברה בינינו והפכה אותנו לקבוצה עם חויות וסודות משותפים"  


זהבה גינזבורג, קיבוץ צרעה
 


"ההכנה לבניית סיפור החיים עזרה לי מאוד. היה לי כיף עצום לקבל את התגובות, גם מאנשים שקודם לא מספיק הכרתי"


דליה יונאית, קיבוץ צרעה
 
 

 

דוגמאות לסרטוני תעוד אישי

דוגמאות לסרטוני תעוד קבוצתי